Smanjite broj propisa koji opterećuju svakodnevni rad obrtnika

Pored poreznih pritisaka postoji i velik broj drugih propisa koji nepotrebno opterećuju svakodnevni rad obrtnika i organizacijski i financijski. Svi predstavnici komorskog sustava su i aktivni obrtnici pa iz iskustva svjedoče koliko određeni propisi čine veliko opterećenje u svakodnevnom radu obrtnika.

S ciljem rasterećenja poslovanja Hrvatska obrtnička komora zatražila je od resornih ministarstava da se:
• Utvrdi 10 graničnih prijelaza za nesmetan prolazak hrvatskih i slovenskih kamiona
• Regulira djelatnost autotaksi prijevoza
• Uvede plaćanje RTV pristojbe po gospodarskom subjektu, a ne po prijamniku
• Osigura zajednička odgovornost prijevoznika, pošiljatelja i utovaritelja za pretovar vozila
• Uvede kalo za cvjećarsku djelatnost
• Omogući ukidanje zabrane otvaranja obrta uz OPG
• Omogući obavljanje sportske djelatnosti u obrtu
• Poveže i promovira domaća proizvodnja i usluge uz poticanje izvoza i promocije na inozemnom tržištu